«Internetinės diskusijos
      

 

Tiesioginis pranešimų siuntimas (MSN Messenger, ICQ ir pan.)

Taip pat, kaip ir pokalbių kambariai, tiesioginio pranešimų siuntimo programos suteikia galimybę tiesiogiai bendrauti, tačiau jie skiriasi tuo, kad naudodami minėtąją programą galite pasirinkti, su kuriuo žmogumi norite kalbėtis. Programoje rodoma, kurie draugai yra prisijungę, ir vieną ar kelis iš jų galite pakviesti asmeniškai pasikalbėti. Be to, naudodami šią programą, galite bendrai naudoti failus, pvz., nuotraukas, garso ir vaizdo įrašus, žaisti žaidimus ar įjungti balso arba vaizdo pokalbį.

Naudojant tiesioginio pranešimų siuntimo technologiją, susiduriama su tais pačiais pavojais, kaip ir naudojantis el. paštu arba bendraujant pokalbių kambariuose. Vartotojas gali atidaryti failo priedą arba saitą, kuriame yra virusas, šnipinėjimo programa arba vaikams nederama medžiaga. Jei bendraujate su žmogumi, kurį iš tiesų pažįstate, bendrauti daug saugiau. Tiesioginio pranešimų siuntimo programos pokalbiai visada būna privatūs ir nuo jūsų priklauso ne tik tai, su kuo kalbate, bet ir kiek laiko norite su tuo žmogumi kalbėti.

Jei tiesioginio pranešimų siuntimo programos parametrus nustatysite taip, kai nurodyta toliau, diskusijos bus saugesnės.

Pradėję naudoti programą pirmą kartą, turite nustatyti savo vartotojo profilį. Nenaudokite jokių jūsų tapatybę atskleidžiančių duomenų, nes jūsų profilį galės peržiūrėti visi pokalbių kambario dalyviai. Norint naudotis internetinėmis diskusijų grupėmis ir internetiniais žaidimais, gali taip pat tekti užpildyti vartotojo profilį. Juos pildydami turėtumėte laikytis tų pačių taisyklių.


Pašnekovų pasirinkimas
Bendrauti saugiausia su tais žmonėmis, kuriuos iš tiesų jau pažįstate. Nepaisant to, pranešimus jūsų vaikui gali siųsti bet kas. Šiose programose yra kontaktų sąrašas, į kurį galima įtraukti vardus žmonių, su kuriais norite susirašinėti. Jei norite, kad nepažįstamų žmonių pranešimai nepasiektų jūsų vaiko, galite pakoreguoti programos parametrus ir užblokuoti pranešimus visų, kurių nėra sąraše.

Paprašykite vaiko parodyti savo kontaktų sąrašą ir pasakyti, kuriuos žmones jis (ji) iš tiesų pažįsta, ir su kuo susipažino internete. Taip geriau žinosite, su kuo jūsų vaikas bendrauja internete.


Pokalbių įrašymas
Internetinius pokalbius galima įrašyti. Jei pašnekovai matys, kad pokalbiai įrašinėjami, jūsų vaikas bus saugesnis. Jei bendraudami internete žmonės žino, kad jų pokalbiai įrašinėjami, jie paprastai bendrauja atsargiau. Galite nuspręsti pokalbius įrašinėti po vieną arba nustatyti programą taip, kad visi pokalbiai būtų įrašinėjami automatiškai.

Tiesioginiai pranešimai – pramoga visai šeimai
Tiesioginiai pranešimai skirti ne vien vaikams ir jaunuoliams: daugelyje įmonių tiesioginiai pranešimai yra vidinio bendravimo priemonė. Pavyzdžiui: jei jūsų vaikas prisijungia prie interneto grįžęs iš mokyklos, kai jūs dar esate darbe, galite su juo susirašinėti, sumažindami savo telefono sąskaitą. Be to, galėsite stebėti jo (jos) naudojimąsi internetu – tiesioginio susirašinėjimo programoje matysite, kada jūsų vaikas yra prisijungęs.