Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Get Adobe Flash player
Vaikų linija 8-800-11111

Apie programą

„Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse. Programos tikslai – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.

2005 metais Lietuvoje programą pradėjo įgyvendinti bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centras, laimėję EK skelbtą konkursą.

Nuo 2007 m. balandžio mėn. programa buvo įgyvendinama Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

Nuo 2009 m. balandžio mėn. šią programą įgyvendino Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu su Švietimo informacinių technologijų centru (ITC).

Nuo 2012 m. liepos mėn. ITC vykdo Saugesnio interneto programos koordinavimą, bendradarbiaudamas su RRT ir dviem naujais partneriais – asociacija „Langas į ateitį“ (LĮA) ir viešąja įstaiga „Vaikų linija“ (VL).

Saugesnio interneto programos įgyvendinti projektai

2009-2010 m. Lietuvoje, įgyvendinant Saugesnio interneto programą, buvo vykdomas projektas „Saugesnis Internetas LT AN-HL“ („Safer Internet LT AN-HL“).

2011-2012 m. Lietuvoje įgyvendintas projektas „Saugesnis Internetas LT SIC“ („Safer Internet LT SIC“). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

2012-2014 m. Lietuvoje vykdomas projektas „SIC LT II“ („Safer Internet Centre LT II“) praplėtė Saugesnio interneto programos veiklą Lietuvoje. Šiuo metu Saugesnio interneto centro veiklas vykdo 4 partneriai:

INFORMAVIMO CENTRAS – ITC;
INFORMAVIMO / MOKYMO CENTRAS – „Langas į ateitį”;
KARŠTOJI LINIJA – RRT;
PAGALBOS LINIJA – „Vaikų linija“.

  • Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais (vykdo ITC, LĮA, „pagalbos linija“ ir „karštoji linija“).
  • „Karštosios linijos“ paslauga (vykdo RRT) galite pasinaudoti Interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form - bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.
  • „Pagalbos linijos“ veiklą vykdo ir pagalbą saugesnio interneto klausimais teikia „Vaikų linija“. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu <116 111> yra teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

Insafe_150.png

Šiuo metu „Saugesnio interneto“ informavimo centrai veikia 33 pasaulio šalyse, kuriuos vienija INSAFE tinklas.

Daugiau apie INSAFE tinklą.

Šiuo metu 34 pasaulio šalyse veikia 39 interneto „karštosios linijos“, kurias jungia INHOPE asociacija. RRT „karštoji linija“ buvo priimta į INHOPE asociaciją 2008 m. gegužės 28-29 d. Dubline vykusioje šios asociacijos Generalinėje Asamblėjoje.

Daugiau apie INHOPE tinklą.

2011 m. liepos mėn. Lietuva prisijungė prie 26 Europos valstybių, kuriose jau veikia saugesnio interneto „Pagalbos linijos“.

Daugiau apie kitose šalyse veikiančias „Pagalbos linijas“

 

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.